Найважливіше

Обсяг прав і візові питання

Законодавство ЄС

Директива №20225 про права членів сімей громадян ЄС

Найважливіші правові аспекти заміжжя/одруження за громадянина/на громадянці ЄС і проживання з ним/нею у Данії

Після того як ви станете дружиною/чоловіком громадянина/громадянки ЄС, який/яка проживає в Данії, на вас поширюватимуться правила ЄС щодо вільного пересування в Данії.

ПРОЖИВАННЯ

Ви можете подати заявку на отримання карти проживання як член сім’ї громадянина ЄС в SIRI (Агентство з міжнародного працевлаштування та інтеграції) і жити та працювати в Данії, не потребуючи дозволу на проживання чи роботу.Карта проживання буде видана протягом 6 місяців з моменту подання заяви. Ви можете працювати і до вас буду ставитися як і до громадян ЄС. Це також стосується ваших дітей, якщо вони молодші 21 року. Документ на проживання в ЄС є підтвердженням прав, які ви як член сім’ї громадянина ЄС маєте під час в’їзду до Данії, якщо ви відповідаєте умовам щодо підстав для проживання згідно з правилами ЄС. Це означає, що ви маєте право проживати, працювати або навчатися в Данії з документом на проживання в ЄС або без нього. Однак у Данії вам у багатьох ситуаціях знадобиться номер системи реєстрації громадян (CPR). Ви повинні пред’явити свій документ на проживання в ЄС у муніципалітет свого проживання, щоб отримати номер CPR (та картку медичного страхування тощо).

Інформація нижче пояснює права, які надає вам документ на проживання в ЄС (і номер CPR), а також обмеження, які накладаються на ваше місце проживання.

Ваш чоловік/дружина буде спонсором: він/вона має підстави для проживання в Данії відповідно до норм ЄС як працівник, самозайнята особа, особа з достатніми коштами, відряджений постачальник послуг або як студент. Ваше право на проживання як члена сім’ї не є незалежною підставою для проживання, а натомість є правом, яке випливає з підстав для проживання вашого спонсора. Це означає, що будь-яка зміна підстав для проживання вашого спонсора може вплинути на ваші підстави для проживання. Незалежними підставами для проживання спонсора відповідно до норм ЄС можуть бути працівники, самозайняті особи, особи з достатніми коштами, відряджені постачальники послуг або студенти. Підставою для проживання спонсора не може бути член сім’ї. Якщо ви подаєте заяву на отримання документа на проживання в ЄС одночасно з заявою вашого чоловіка, Агентство має спочатку вирішити, чи відповідає він умовам незалежної підстави для проживання перш ніж Агентство зможе оцінити, чи можете ви бути зареєстровані як член його/її сім’ї. Якщо спонсор уже зареєстрований у Данії як громадянин ЄС із незалежними підставами для проживання, ви повинні надати документи, які підтверджують, що спонсор все ще відповідає умовам щодо його/її підстав для проживання. Якщо спонсор має підстави для проживання як працівник, документами можуть бути, наприклад, декларація роботодавця разом із відомостями про заробітну плату за останні три місяці. Якщо спонсор має право на постійне проживання в Данії згідно з правилами ЄС, до заяви не потрібно додавати жодних документів про поточні підстави для проживання. Ви повинні мати можливість документально підтвердити, що ви є членом родини спонсора. Якщо ви є дружиною/чоловіком спонсора, ви повинні надати свідоцтво про шлюб. Ваша дитина повинна надати свідоцтво про народження. Свідоцтва завжди повинні бути з країни, де відбулося народження (наприклад, якщо дитина народилася в США, необхідно надати американське свідоцтво про народження).

ОСОБЛИВОСТІ ПРОЖИВАННЯ ДІТЕЙ ТА ПЕРЕКЛАДУ ВІДПОВІДНИХ ДОКУМЕНТІВ

Сертифікати іншими мовами, окрім англійської чи однієї зі скандинавських мов, не приймаються, якщо ви не надасте переклад англійською чи однією зі скандинавських мов. Однак свідоцтва про шлюб і народження іншими мовами, складені настільки схематично, що їх можна зрозуміти без попереднього знання цієї мови, часто можуть бути прийняті без перекладу. Переклад документів завжди повинен бути перекладений професійним перекладачем і подаватися разом з копією оригіналу сертифіката. У деяких випадках також може знадобитися, щоб SIRI підтвердила справжність іноземного сертифіката. Якщо ви подаєте заяву на отримання документа на проживання в ЄС для вашої дитини, а другий із батьків дитини не переїхав до Данії, ви повинні підтвердити, що ви маєте спільну або повну опіку над дитиною. Якщо ви, хто проживатимете в Данії з дитиною, маєте спільну опіку з іншим батьком, достатньо, щоб ви дали згоду SIRI на обробку заяви про проживання дитини в Данії. Згоду можна надати SIRI в усній формі під час подання  заяви разом з дитиною в одному з відділень SIRI. Згода також може бути дана в письмовій формі. Важливо, щоб ви взяли з собою паспорт разом із документами, які підтверджують ваші родинні зв’язки. Документом може бути, наприклад, свідоцтво про народження, сімейна книга або особисте посвідчення. Другий з батьків, який не проживає в Данії разом з вами та дитиною, не повинен давати згоду на проживання дитини в Данії. Карта перебування за правилами ЄС буде діяти протягом 5 років. Однак необхідно пам’ятати, що ваше право на проживання як члена сім’ї не є самостійною підставою для проживання.